Jesteś tutaj: Strona główna » Zrealizowane » Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "JUNIOR"

Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "JUNIOR"


Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie w 2015 roku realizuje program finansowany
ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
pn. "JUNIOR – program aktywizacji zawodowej absolwentów niepełnosprawnych"

 

 

Cel programu


Umożliwienie wejścia w życie zawodowe młodym osobom niepełnosprawnym.

 

Adresaci programu

 

Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włodawie jako bezrobotne lub poszukujące pracy, posiadające aktualne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności w wieku do 25 roku życia lub do 27 roku życia, jeżeli od dnia ukończenia szkoły wyższej nie minęło 12 miesięcy, skierowane na staż przez Powiatowy Urząd Pracy.

 

Liczba uczestników:

 

7 osób niepełnosprawnych

 

W ramach programu przyznawane są:

 

  1. Absolwentom - świadczenie na rehabilitację zawodową w wysokości uzależnionej od stopnia niepełnosprawności (od 500 zł do 800 zł miesięcznie). Absolwent poza tym świadczeniem otrzymuje także stypendium z tytułu odbywania stażu.
  2. Pracodawcy – premia z tytułu odbycia stażu przez absolwenta w wysokości uzależnionej od stopnia niepełnosprawności osoby kierowanej na staż (od 200 zł do 400 zł miesięcznie)

Pomoc doradcy zawodowego


Absolwent, wymagający wsparcia w rozpoczęciu lub odbyciu stażu może wnioskować o dodatkową stałą lub okresową pomoc doradcy zawodowego zatrudnionego w powiatowym urzędzie pracy. Doradca zawodowy odpowiadający za przygotowanie osoby niepełnosprawnej do podjęcia pracy w ramach stażu zapewni warunki odpowiednie do nawiązania kontaktu z osobą niepełnosprawną, przełamania jej wewnętrznych lęków i oporów. Ułatwi rozpoznanie zainteresowań i predyspozycji oraz określenie odpowiedniego rodzaju pracy, nawiązanie kontaktu i współpracy z potencjalnym pracodawcą tej osoby oraz zapewni sprawowanie pieczy nad odbywaniem stażu przez osobę niepełnosprawną.

 

Informacji na temat programu Junior udzielają doradcy zawodowi – tel. 82 5724441 i 82 5725175.

Liczba wyświetleń: 905
Rejestr zmian
Autor: Krzysztof Sadowski
Opublikował(a): Krzysztof Sadowski (2015-06-09 11:58:57)
Zredagował(a): Krzysztof Sadowski (2015-06-09 12:29:57)